Yhteystiedot

Ota yhteyttä

Savonia-ammattikorkeakoulu
PL 6 (Microkatu 1), 70201 Kuopio
Sähköposti muotoa etu.sukunimi@savonia.fi

Jos et löydä sopivaa palveluliiketoiminnan yhteyshenkilöä, voit lähettää palvelupyynnön:


liiketoimintapäällikkö
Tomi Hyttinen
puh. 044 785 5006
tomi.hyttinen@savonia.fi

pakkaussuunnittelu, visuaalinen ilme ja markkinoinnin kehittäminen
Mikko Lappalainen
puh. 044 785 5010
mikko.lappalainen@savonia.fi


Tuotekehitys ja testaus

Tekniikan ala

3D mittaus ja tulostus
Antti Alonen
puh. 044 7855767
antti.alonen@savonia.fi

Koneistuspalvelut
Jari Lipponen
puh. 044 785 5828
jari.lipponen@savonia.fi

Hitsausautomaatio ja robotiikka
Aku Tuunainen
puh. 044 785 6277
aku.tuunainen@savonia.fi

EMC-testaus (sähköinen yhteensopivuus)
Marko Sorsa
puh. 044 785 5556
marko.sorsa@savonia.fi

Betonitestaus ja rakennusfysikaaliset mittaukset (tiiveys, ääni, lämpö)
Sami Pekkarinen
puh. 044 785 6275
sami.pekkarinen@savonia.fi

Kiviaines- ja asfalttitestaus
Heli Kinnunen
puh. 044 785 6272
heli.kinnunen@savonia.fi

Sertifiointitestaus (PearsonVUE)
Asmo Jakorinne
puh. 044 785 5597
asmo.jakorinne@savonia.fi

Materiaalitestaus
Arvo Tiilikainen
puh. 044 785 6276
arvo.tiilikainen@savonia.fi

Polttotestaukset, päästömittaukset ja energiatutkimukset
Petteri Heino
puh. 044 785 6759
petteri.heino@savonia.fi

Yritysten kehittämisrahoitus ja asiantuntijapalvelut
Reijo Hynynen
puh. 044 785 5576
Reijo.Hynynen@savonia.fi

tutkimus- ja kehityspäällikkö
vesi- ja ympäristöala
Eero Antikainen
puh. 044 785 6325
eero.antikainen@savonia.fi

koulutusvastuupäällikkö,
energiatekniikka
Markku Huhtinen
puh. 044 785 6763
markku.huhtinen@savonia.fi

tutkimus- ja kehityspäällikkö
koneala
Esa Jääskeläinen
puh. 044 785 6271
esa.jaaskelainen@savonia.fi

koulutusvastuu- ja TKI -päällikkö
rakennusala
Harry Dunkel
puh. 044 785 6245
harry.dunkel@savonia.fi

koulutusvastuupäällikkö
sähkö- ja tietotekniikka, IoT
Kimmo Myllymäki
puh. 044 785 6931
kimmo.myllymaki@savonia.fi


Sosiaali- ja terveysala

tutkimus- ja kehityspäällikkö
terveysteknologia
Petteri Jääskeläinen
puh. 044 785 6466
petteri.jaaskelainen@savonia.fi


Kulttuuriala

Visuaalinen ilme, nettisivut, brändit
Jaakko Laukkanen
puh. 044 785 691
jaakko.laukkanen@savonia.fi

Kulttuuripalvelut ja produktiot
Terhi Rissanen
puh. 044 785 5835
terhi.rissanen@savonia.fi


Matkailu-, ravitsemis- ja liiketalouden ala

tutkimus- ja kehityspäällikkö
Antti Iire
puh. 044 785 6925
antti.iire@savonia.fi

matkailun kehittäminen
Tiina Kuosmanen
puh. 044 785 6097
tiina.kuosmanen@savonia.fi


Luonnonvara-ala

koulutusvastuupäällikkö
Petri Kainulainen
puh. 044 785 6635
petri.kainulainen@savonia.fi


Tilat ja tapahtumat

Vuokrattavat tilat

liiketoimintapäällikkö
Tomi Hyttinen
puh. 044 785 5006
tomi.hyttinen@savonia.fi

Tapahtumapalvelut

Tiina Kuosmanen
puh. 044 785 6097
tiina.kuosmanen@savonia.fi

Tyky-paketit

Seija Taattola
puh. 044 785 6420
seija.taattola@savonia.fi

Esiintymispalvelut

Terhi Mönkkönen
puh. 044 785 5835
terhi.monkkonen@savonia.fi


Asiantuntijapalvelut

Liiketalous

Antti Iire
puh. 044 785 6925
antti.iire@savonia.fi

Luonnonvara-ala

Petri Kainulainen
puh. 044 785 6635
petri.kainulainen@savonia.fi

Kone- ja energiatekniikka

Esa Jääskeläinen
puh. 044 785 6271
esa.jaaskelainen@savonia.fi

Energiatekniikka

Markku Huhtinen
puh. 044 785 6763
markku.huhtinen@savonia.fi

Sähkö- ja tietotekniikka

Kimmo Myllymäki
puh. 044 785 6931
kimmo.myllymaki@savonia.fi

Vesi- ja ympäristötekniikka

Eero Antikainen
puh. 044 785 6325
eero.antikainen@savonia.fi

Rakennustekniikka

Harry Dunkel
puh. 044 785 6245
harry.dunkel@savonia.fi