EDU

Koulutus- ja osaamisen kehittämispalvelut

EDU tarjoaa osaamispalveluja asiantuntijuuden syventämiseen ja osaamisen vahvistamiseen. EDU on yksityishenkilöiden ja yritysten kumppani, joka kulkee mukana työuran ja organisaation kehittymisen eri vaiheissa.

Me

olemme koulutuksen, yrityslähtöisen suunnittelun ja ohjauksen asiantuntijoita. Iloinen ja reipas joukkomme auttaa teitä löytämään sopivat tavat kehittää työyhteisön osaamista ja on mukana muuttuvissakin tilanteissa. Tervetuloa tutustumaan meihin, ideoidaan yhdessä!

Jenni Toivanen
Jatkuvan oppimisen johtaja

Jenni Toivanen, jatkuvan oppimisen johtaja

jenni.toivanen@savonia.fi
044 785 6922


Koulutusten suunnittelu

tehdään meillä monialaista osaamista hyödyntäen. Me löydämme osaavat kouluttajat ja asiantuntijat, huolehdimme laadukkaasta toteutuksen järjestämisestä ja rakennamme yhdessä tarpeidenne mukaisen osaamisen kehittämisen suunnitelman. Jatkuva oppiminen on meidän juttu, laitetaan yhdessä idean kipinät syttymään!

Kristiina Martikainen
Liiketoimintasuunnittelija

Edun yhteyshenkilö Kristiina Martikainen

kristiina.martikainen@savonia.fi
044 785 6823

Anne-Maria Moilanen
Liiketoimintasuunnittelija

Anne-Maria Moilanen, liiketoimintasuunnittelija

anne-maria.moilanen@savonia.fi
044 7856089

Marjut Hentunen
Liiketoiminta-assistentti

Marjut Hentunen, liiketoiminta-assistentti

marjut.hentunen@savonia.fi
044 785 6420


Ohjaus

on yksi ammattikorkeakoulun timanttiosaamisista, ja sitä meiltä saavat myös yritykset. Suunnittelemme teidän tarpeisiinne personoituja polkuja avoimen ammattikorkeakouluopintoihin tai tutkintoihin. Tutustu tarjontaamme, ja tiesitkö, että kokoamme avoimen koulutuskokonaisuuksia myös kysyntälähtöisesti tai että YAMK-tutkinnot voi aloittaa silloin, kun teille sopii!

Katso tämän hetkinen tarjonta:

Mari Miettinen
Ohjausasiantuntija

Mari Miettinen, ohjausasiantuntija

mari.miettinen@savonia.fi
044 785 7425

ja

Arja Hiltunen
Opintoneuvoja (YAMK-opinnot)

arja.hiltunen@savonia.fi
044 785 5045