ihmisten kädet muodostavat tähden.

Kestävä yhteiskunta

#vahvuusalat

Tuomo Eskelisen kasvokuva.

Tuomo Eskelinen  
+358 44 785 6613
tuomo.eskelinen@savonia.fi  

Tutkimuspäällikkö, kestävät liiketoimintamallit, kansainväliset hankkeet

Waste4Soil, Future Divercities 2, SysteemiHiili -hankkeet

LinkedIn logo.
Harri Holopaisen kasvokuva.

Harri Holopainen  
+358 44 785 6442
harri.holopainen@savonia.fi

TKI-asiantuntija

BoostECO-hanke 

LinkedIn logo.

Mariia Hämäläinen  
+358 44 785 6865
mariia.hamalainen@savonia.fi

TKI-asiantuntija, palvelumuotoilu, luovan talouden TKI-toiminta, sosiaaliala 

Aikuistuvan nuoren tukeminen laadukkain jälkihuoltopalveluin -hanke 

LinkedIn logo.
Kuva Kaija Villmanista.

Kaija Villman  
+358 44 785 6840
kaija.villman@savonia.fi  

Tutkimus- ja kehityspäällikkö

Kestävä yhteiskunta -tutkimusala

LinkedIn logo.
Marja Kauppisen kasvokuva.

Marja Kauppinen
+358 44 785 6389 
marja.kauppinen@savonia.fi  

TKI- ja yrittäjyysasiantuntija

LinkedIn logo.
Raisa Leinosen kasvokuva.

Raisa Leinonen
+358 44 785 5833 
raisa.leinonen@savonia.fi  

Luovan talouden TKI-toiminta ja vahvuusalan tiimivastaava

Ilmastokriisi-hanke

LinkedIn logo.

Tarja Tapaninen
+358 44 785 6037  
tarja.tapaninen@savonia.fi  

TKI-asiantuntija, viestintä ja hankevalmistelut

Kestävää kasvua pk-yrityksille -hanke

LinkedIn logo.

Miia Heiskanen
+358 44 785 6777  
miia.heiskanen@savonia.fi  

Digiasiantuntija

Digireitit Pohjois-Savo -hanke  


Sanna Rantalan kasvokuva.

Sanna Rantala
+358 44 785 6664 
sanna.rantala@savonia.fi  

TKI-asiantuntija, liiketoiminnan kehittäminen

Universities of Sustainable Development -hanke

LinkedIn logo.

Joel Eskelinen
+358 44 785 5609 joel.eskelinen@savonia.fi

TKI-asiantuntija

BoostECO-hanke

Anna-Maria Saarelan kasvokuva.

Anna-Maria Saarela
+358 44 785 5354
anna-maria.saarela@savonia.fi  

TKI-asiantuntija

EFE – Ethical food enterpreneurship -hanke

LinkedIn logo.

Katariina Moilanen
+358 44 785 6266
katariina.moilanen@savonia.fi  

Projektipäällikkö, TKI-asiantuntija

Digireitit Pohjois-Savo -hanke

LinkedIn logo.
Kalle Sieväsen kasvokuva.

Kalle Sievänen 
+358 44 785 6853 
kalle.sievanen@savonia.fi 

Projektipäällikkö, digiasiantuntija, peliala ja teollinen muotoilu

Digireitit Pohjois-Savo -hanke, Prepare.To.Gamify!
Ecosystem Building -hanke

LinkedIn logo.

Jarmo Jalkanen
+358 44 785 6654
jarmo.jalkanen@savonia.fi

Projektipäällikkö, TKI-asiantuntija,

BoostECO-hanke

LinkedIn logo.
Jarmo Viljaharjun kasvokuva.

Jarmo Viljaharju 
+358 44 785 6817  
jarmo.viljaharju@savonia.fi  

Projektipäällikkö, TKI-asiantuntija

Liiketoiminnan kehittäminen ja johtaminen  

LinkedIn logo.

Bailey Lähdesmäki
+358 44 785 6326
bailey.lahdesmaki@savonia.fi

TKI-asiantuntija, kansainvälisten hankkeiden valmistelu

BoostECO-hanke

LinkedIn logo.

Jyri Wuorisalo
+358 44 785 6914
jyri.wuorisalo@savonia.fi

TKI-asiantuntija/
kokonaisturvallisuus,
inhimillinen turvallisuus,
ilmastoturvallisuus

Ilmastokriisi-hanke &
EU4DUAL eurooppalainen
korkeakouluallianssi

LinkedIn logo.

Jukka Kähkönen
+358 44 785 5603
jukka.kahkonen@savonia.fi

TKI-asiantuntija, strateginen muotoilija

Ilmastokriisi-hanke

LinkedIn logo.